Měníme lidem životy, cesty, kterými mohou jít...
10.10.2021

Interview s Martinou Kůtovou, Majitelkou společnosti Free Life Finance.

 

 

 

Martino, 12 let působíte ve financích, vzpomene si ještě na Vaše začátky?

12 let uběhlo jako voda, začátky byly úsměvné a byla to krásná doba. Vše bylo pro mě nové, ať vzdělávání, potkávání se s hezkými a chytrými lidmi, kteří byli v branži již delší dobu a měli co předat. Od té doby se toho na trhu zas tak moc nezměnilo, systém zde je již dávno vymyšlený. Je to stále o vzdělání, potkávat se s lidmi, pracovat na sobě, a hlavně tuto práci milovat, aby se v ní člověk dokázal nebo chtěl dál vzdělávat a zdokonalovat. 

12 let je číslo, ale je to obrovská zkušenost za kterou jsem velmi ráda. Za těch 12 let jsem potkala mnoho zajímavých lidí, kteří mě v životě, jak osobním, tak pracovním, pozměnili a nasměrovali. Každý z nich ve mně zanechal pozitivní stopu. Negativních moc není, a i za ty jsem velmi ráda.

 

Jakým směrem chcete do budoucna jít?

Vzdělávat kolegy, protože to je to, co mě baví a naplňuje. Určitě jsem se vzhlédla v poradenství, neboť měníme lidem životy, cesty, kterými se můžou vydat. Neznám asi jinou branži, která by mohla až tak pozitivně lidské cesty ovlivnit. Cest klientů můžeme vymyslet opravdu desítky. Je hezké vidět a být součástí, jak lidi žijí lepší životy, a to je to co mě baví. Poradenství jako takové vnímám, že v něm vynikám, vidím to na svých klientech, jak jsou spokojení, jak přichází v černém a odchází v barvách. Jinak se smějí na tento svět. Je to o jejich vnitřní spokojenosti, vědí, že jsou v dobrých rukách. V budoucnu bych se určitě chtěla zaměřit na předávání informací kolegům, ať jsou to nováčci či zkušenější poradci, protože mám co předat. 

 

Jaké jsou hodnoty ovlivňující Vaší práci?

Těch je nesčetně. Pokud mám vypíchnout některé, je to o respektu a vzájemném napojení. V lidech víc otevřít lásku, ať k sobě, k penězům, ... a žít tyto hodnoty. Jsem otevřená k lidem a říkám víc, než je zvykem, někdy je to nekomfortní, lidem v tom zprvu nebývá dobře ale jsou za to rádi, jedině tak se mohou otevřít. 

 

Máte zásady, kterými se při své práci řídíte?

Dělat to na 1000 %, neošidit to jakýmkoli způsobem a neodejít od rozdělané práce. Neumím to, protože by mi v tom nebylo dobře. Když pro něco hořím, tak to dotáhnu a dělám to, jak nejlépe umím. 

 

Společnost Free Life Finance je partnerskou společností Dreams Finance. V čem vidíte výhodu partnerských společností?

Když jsem se rozhodovala mezi poradenstvím jako takovým a založit si vlastní společnost, tak mi do hlavy a do srdce nešla žádná jiná myšlenka. S kým jiným být po boku než s opravdovým parťákem, který tady na trhu a zkušenostmi je dlouho, a hlavně který má tu lidskou stránku v pořádku. Je to o lidech. Takže Honza Hrdlička a jeho tým, ať je to Dreams Finance, Dreams Reality, Dreams Energy, a do budoucna i jiné obchodní značky. Měla jsem nabídky jít do velkých finančních společností, ale pro mě to nebylo ničím lákové. Nechci být jenom čárkou v systému. Pro mě je velmi důležité, aby partner, s kterým spolupracuji, měl dobré jméno u bank, pojišťoven a jiných institucí, to je pro mě velmi hodnotné. 

 

Martino, jste úspěšná podnikatelka a zároveň maminka krásného kluka. Jak lze skloubit podnikání s péčí o syna?

Dáváme to s lehkostí, máme svůj zajetý systém. Práce mě negativně neovlivňuje. Mám své klientské dny, kdy pracuji a dny, kdy mám čas na sebe a na syna. Když si člověk nastaví pravidla jako rozvrh hodin, které mají děti ve školách, funguje to samo bez negací. 

 

Co Vás baví a při jakých činnostech se odreagujete?

Mám ráda život, což je i v názvu mé společnost Free Life Finance, takže žít ten svobodný život. Být venku, v přírodě, obklopovat se zajímavými lidmi, přáteli. Poznávat nové lidi, to mě hodně baví a dokážu se u toho velmi odreagovat. Jezdit na výlety se svým synem, kterému je 10 let a je pro mě nejvíc. Víc, než dřív mi dává smysl, co nejvíc trávit čas s dětmi, dokud můžeme. 

 

Jaký je Váš sen? Ať už osobní nebo pracovní?

Sny pořád přibývají. Když si některý splním, tak přijde nějaký další. Pracovním snem je rozvíjet dál mou společnost, která je ještě v plenkách. Potkávat se, předávat zkušenosti dál. Mým cílem je zvětšit Free Life Finance a nebráním se novým pobočkám, ať v každém městě ve Východních Čechám je skvělá naše kancelář, plná kvalitních lidí. Osobním snem je najít nové bydlení, začít život žít a dýchat s lehkostí. Mít více času na cestování a být se synem. Pokud se bavím o osobním snu je to o vnitřním rozvoji, to je to, co mě baví. Stále v sobě podporovat ženství a lásku, aby člověk byl naladěný, vyladěný a spokojený. 

 

 

Martino, mockrát Vám děkuji za rozhor a přeji hodně úspěchů a splněných snů …